WhatsApp karanlığa bürünecek

Bilindiği üzere WhatsApp, Android, iOS, Windows ve MacOS için dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servislerinden biri. Ancak, WhatsApp masaüstü ya da web sürümünü kullanmak için, Android veya iOS işletim sisteminde hâlâ bir WhatsApp istemcisi ile etkin bir senkronize bağlantıya ihtiyacınız var.  Yine de, WhatsApp mesajlarını bir masaüstü bilgisayardan gönderme yeteneğine sahip olmak, bilgisayarınızda çok fazla zaman geçiriyorsanız ve telefonunuzu her mesaj için elinize almak istemiyorsanız, size gerçekten yardımcı oluyor.

Uzun zamandır konuşulsa da WhatsApp uygulamalarında karanlık mod henüz desteklenmiyor. WhatsApp, Android uygulamasının beta versiyonunda en son Mart 2019‘da karanlık modu test etmişti ama masaüstü sürümü için karanlık mod hakkında bugüne kadar hiçbir şey duymadık.

WhatsApp masaüstü için karanlık mod geliyor

Şimdi yeni yayınlanan bir tema ile, Windows veya MacOS için WhatsApp’ta karanlık mod kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

XDA üyelerinden m4heshd, WhatsApp masaüstü sürümü için karanlık mod teması içeren bir stil modu geliştirdi. Bu dosyayı yükleyerek siz de Whatsapp masaüstü programınızı karanlık modda kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu mod, sadece bir tema içerir, bu nedenle iletileriniz veya diğer verileriniz geliştiriciyle paylaşılmaz. Ayrıca bu mod açık kaynak kodludur, bu yüzden temanın kodunu kontrol edebilir ve hatta kendiniz yeni temalar oluşturabilirsiniz.

Bu modu kurmak için gerekli dosyayı buradan indirebilirsiniz :

WhatsApp Masaüstü için Karanlık Tema (Windows / macOS) – XDA Thread

WhatsApp’ın Android ve iOS uygulamasına karanlık bir tema getirmesini heyecanla bekliyoruz. Bunun yanı sıra masaüstü uygulamaları için de karanlık mod desteği vereceğini umuyoruz. O zamana kadar bu dosyayı kullanarak karanlık moddan faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir