Vali Balcı, “Etüt Tokat” yaz dönemi kapanış programına katıldı

Tokat Valisi Ozan Balcı, “Etüt Tokat” yaz periyodu kapanış programına katıldı.

Balcı, Valilik öncülüğünde başlatılan, Bölge Ulusal Eğitim Müdüriyeti tarafından yürütülen lise ve ortaokul son sınıf talebelerini Liseye Geçiş Testi (LGS) ve Üniversite Kurumları Testi’ne (YKS) hazırlayan Etüt Tokat’ın Atatürk Lisesi’ndeki yaz devri kapanış programına katıldı.

Etüt Tokat Girişimi’nin Tokat’ın kıymetli mekteplileri için tasarlandığını belirten Balcı, “Biz Tokat’ı seviyoruz, Tokat’ın geleceğini inşa edecek olan yavruları seviyoruz. İstiyoruz ki onlar her ortamda âlâ yetişsin, onları bekleyen mesut geleceğe emin adımlarla ilerlesinler.” dedi.

Türkiye‘nin her sahada büyüyüp geliştiğini, önünün çok açık olduğunu vurgulayan Balcı, şunları kaydetti:

“Türkiye çok hoş, devlet ve millet kültürü olan bir devlet. Benim isteğim Türkiye her yerde büyüyüp gelişirken yavrularımız da tezli olsunlar. Bilimde, sanatta, iş yerküresinde, hayatın her ortamında argümanlı olsunlar lakin kuru kuruya tezli olamayız. Bunu emekle bezememiz lazım. Kültürle, sanatla, eğitimle, alın teriyle bezememiz lazım. Tokat da kıymetli, bin yıllık kadim bir kent. Atalarımız burayı ilmek ilmek örmüş. Tokat, nitelikli kişilerin yaşadığı, toplumsal davranış kuralları ve hiyerarşisi oturmuş, demlenmiş kentlerinden biri. Tokat, kent kimliği, çalışkanlık, vatanperverlik manasında Türkiye’nin sayılı kentlerinden biri.”

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan da devletin menşeleri ile yapılan en güzel yatırımın beşere yapılan yatırım olduğuna işaret etti.

Menşe: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir