Türkiye, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümünü kutluyor

Türkiye, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümünü kutluyor

Zafer Bayramında ‘kralların ressamı’na ilişkin Atatürk kompozisyonları sergilendi

KIRIKKALE – Kırıkkale’de, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen çeşitli etkinliklerde “kralların ressamı” olarak tanınan Rahmi Pehlivanlı’nın Anıtkabir’den getirtilen “Atatürk Kompozisyonları” fotoğraflarının replikaları sergilendi.

Etkinlikler, Kültür ve Turizm Müdüriyetinde devam etti. Amerika, Avrupa ve Afrika’da kabul görmüş, “Kralların Ressamı” olarak tanınan Rahmi Pehlivanlı’nın Anıtkabir’den getirtilen “Atatürk Kompozisyonları” fotoğraflarının replikaları standının açılışı gerçekleştirildi. Protokol üyeleri stant hakkında Kültür ve Turizm Bölge Yöneticisi Aydın Demiröz’den haber aldı.

“Biz ecdadımıza müteşekkiriz”

“İnşallah hoş bir müze ve stant salonumuz olur”

Sezer, “Bugün burada tıpkı formda ‘kralların ressamı’ Rahmi Pehlivanlı’nın yapıtları sergileniyor. Daha evvel 184 adet yapıtını biz buraya getirmiştik Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan alarak. Bugünde tekrar tıpkı halde arkadaşlarımızın çalışması sonucunda Anıtkabir’deki ürünlerinin teğe bir replikalarını getirme imkanı bulduk. İnşallah önümüzdeki periyotlar de hoş bir müzemiz ve hoş bir stant salonumuz olur.” diye konuştu.

Bütün Türk milletinin zafer bayramını kutlayan Kırıkkale Belediye Lideri Mehmet Değerli ise “Allah bu millete her vakit zaferler daim etsin” dedi.

Muş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

MUŞ – Muş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’ncı yıl dönümü, düzenlenen merasimlerle kutlandı.

Akabinde şiirlerin okunduğu program, Vali Vekili Alper Çifçi’nin tebrikleri kabul etmesi ve Garnizon Şehitliği’nin ziyaret edilmesi ve şehitlerin kabrine karanfil bırakılması ile sona erdi.

Merasime; Muş Vali Vekili Alper Çifçi, Garnizon Kumandanı İhsan Gökoğlan, Muş Belediye Lideri Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, vali yardımcıları, Vilayet Emniyet Yöneticisi Ahmet Arıbaş, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ve kamu kurumu yöneticileri katıldı.

Varto’da 30 Ağustos zafer bayramı kutlamaları

MUŞ – Muş’un Varto kazasında 30 Ağustos Zafer Bayramı merasimle kutlandı.

– Malazgirt’te 30 Ağustos Zafer Bayramı

MUŞ – Muş’un Malazgirt kazasında 30 Ağustos Zafer Bayramı düzenlenen merasimle kutlandı.

Merasime kaza Kaymakamı Emre Yalçın, Belediye Lideri Cengiz Altın, Garnizon Kumandanı Işçi Teğmen Yusuf Gürel, Jandarma Kumandanı Samet Tonga, Kaza Emniyet Yöneticisi İlker Eşki, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK’lar, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Ağrı’da Zafer Bayramı Kutlamaları

AĞRI – Ağrı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen merasim ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Vali Süleyman Elban, Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Faruk Metin ve Belediye Lideri Savcı Sayan’ın merasime katılan er ve vatandaşların bayramını kutlamasının akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı iletisi okundu. Ortaokul ve Lise talebelerinin okuduğu şiirlerin akabinde, Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan folklor ekibi programa katılanlara şovlarını sundu. Öğrenci ve askeri birliklerin geçişi ile Erzurum Caddesinde düzenlenen merasim sona erdi.

Kentte 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları son olarak Orduevinde Gazi ve şehit yakınları onuruna verilen resepsiyonla sona erdi.

Erzurum’da 30 Ağustos coşkusu

ERZURUM – 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü Erzurum’da düzenlenen merasimlerle kutlandı.

Sabah Havuzbaşı’ndaki Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk sunumunun akabinde Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Yöneticisi Mehmet Sekmen ve Kolordu Kumandanı Tümgeneral Veli Tarakcı tebrikleri kabul etti.

Program geçit merasimi ile sona erdi.

Tokat’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları

TOKAT – Tokat’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen merasimle kutlandı.

Tokat’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk merasimin akabinde Tokat Valisi Ozan Balcı, makamında kutlamaları kabul etti. Valilik makamında gerçekleşen resmi kabul sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan merasime geçildi. Merasimde Vali Balcı, Garnizon ve 48’inci Piyade Yiğit Eğitim Alay Kumandanı Piyade Albay Rıfat Dönel ve Tokat Belediye Yöneticisi Eyüp Eroğlu birlikleri selamladı. Merasimde, Piyade Yüzbaşı Hasan Çağlar Halli günün meal ve kıymetini belirten bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik bildirisinin da okunduğu kutlamalarda mektepliler tarafından Zafer Bayramı temalı şiirler de okundu. Halk oyunları şovlarının alkış topladığı kutlamaları ana ve pederi ile izlemeye gelen 2 yaşındaki Ozan Orhan Onur, Ay yıldızlı tişörtü ile ilgi odağı oldu. Merasim mektepliler, gaziler ve erlerin geçişi ile sona erdi.

Trabzon’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları

TRABZON – 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu üzere Trabzon’da da merasimle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü aktiflikleri kapsamında Trabzon’da Valilik Meydanı’nda bir merasim düzenlendi. Merasime Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Garnizon Vekili Piyade Albay Ahmet Burak Yürüten, Trabzon Büyükşehir Belediye Yöneticisi Murat Zorluoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, talebeler, erler, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Merasimde, Atatürk Anıtına çelenk sunumunun akabinde günün meal ve ehemmiyetini belirten konuşma yapıldı, şiir okundu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Kadrosunun konserinin akabinde talebeler çeşitli spor gösterisi yaptı.

Merasim, muharip gaziler, askeri birlikler, polis ve talebelerin resmi geçit merasimiyle sona erdi.

Kök: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir