Turhal’da 3 kişinin yaralandığı olayda 25 gözaltı

TOKAT‘ın Turhal kazasında, 2 grup arasında para anlaşmazlığı yüzünden çıkan, 1’i ağır, 3 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan arbedeyle ilgili 25 kuşkulu gözaltına alındı.
Hikaye, dün akşam kaza merkezindeki Hamam Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, kazada yaşayan Muşlular ile Kızkayası köylüleri arasında, para anlaşmazlığı yüzünden tartışma çıktı. Lakin tartışma kısa müddette büyüyerek, sopa ve bıçakların kullanıldığı arbedeye dönüştü.
Çok sayıda kişinin karıştığı hengamede 3 kişi çeşitli noktalarından yaralandı. Yaralılar ihbar üzerine vaka noktasına gelen ambulanslarla Turhal Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Yaralılardan birinin hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.
Hikayenin duyulması üzerine tarafların yakınları mahalleye akın etti. Kalabalık, bazı işyerleri ile araçlara zarar verdi. Bunun üzerine nahiyeye çevik kuvvet, hususî harekat polisleri ve jandarma ekipleri sevk edildi.
Polis geniş güvenlik tedbirleri alırken, Tokat Emniyet Yöneticisi Göksel Topaloğlu da hadise noktasına gelerek, taraflarla görüştü ve kalabalığın dağılmasını sağladı.
Hadiseyle ilgili geniş çaplı araştırma başlatan polis, 25 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki sorguları sürerken, yeni bir vukuat yaşanmaması için polisin aldığı güvenlik tedbirlerinin bir müddet devam edeceği öğrenildi.

Kök: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir