Topçam Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri

Tokat‘ta Topçam Şenliği Yağlı Pehlivan Güreşleri yapıldı.
Gümenek mesire sahasında güreşler öncesi konuşan Tokat Belediye Lideri Eyüp Eroğlu, bu tertibi daha da geliştireceklerini tabir etti.
Gümenek’te asker meydanında hoş, seyirli bir formda güreş müsabakalarını izleyeceklerini belirten Eroğlu, şöyle devam etti:
“Arkamda Türkiye’mizin kıymetli pehlivanları var. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Bizleri kırmadılar buraya geldiler ve biraz sonra da meydana çıkacaklar. Onlardan Allah razı olsun, hepsinin yüreğine sıhhat diyorum. Yedi defa bu güreşler yapıldı lakin ben bir laf vermiştim. Güreş severlere, Tokat’ta güreşe her mealde baş koyan derneklerimize, güreşçilerimize kelam vermiştim. Bu sene Tokat’ta kendinden kelam ettiren bir güreş tertibi yapacağız demiştim. İnanıyorum ki bugün hoş bir tertip oldu. Siz bedelli hemşehrilerimizin ağır iştiraki da bunun bir göstergesi. Bunun devamını, daha sıkını yapacağımıza da buradan laf veriyorum. Tokat’ta bu işi geliştirmek, büyütmek için ne gerekiyorsa yapacağız.”
Aşamaya girenlere mükafatları verildi.
Şenliğe, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, AK Parti Tokat Bölge Yöneticisi Metin Polat, Turhal Belediye Yöneticisi İlker Bekler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kök: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir