Tokat’ta yağış sonrası hasar tespit çalışmaları başlatıldı

TOKAT‘ta yaşanan şiddetli yağış nedeniyle zarar gören iş bölgelerinde paklık ve hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

Kent merkezinde dün saat 20.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 30 dakika tesirli olan sağanak sonrası tarihi bina olan Yüksek Kahve’nin bulunduğu sokak üzerindeki 25 iş mahallini su bastı. Sabah erken saatlerde dükkanlarına gelen iş noktası sahipleri arilik çalışmalarına başladı. Tokat Belediyesi ekipleri muhitte aklık çalışmaları yaparken, zabıta ise hasar tespitinde bulundu.

Sağanak nedeniyle dükkanının camı kırılan Arif Çağlar, “Su burada birikince cama pres yaptı ve kırıldı. İçeriyi su bastı ve bizi perişan etti. 25-30 bin lira civarında zararımız var” dedi.

Şiddetli yağış sonrası dükkanları su basan esnafı ziyaret eden Belediye Yöneticisi Eyüp Eroğlu ise “Dün akşam saatlerinde Tokat’ta çok ağır bir sağanak yağışla karşılaştık. Cenabı Allah’ın rahmeti, bereketi. Bu anlamda Allah’ta gelen her şeyin başımızın üstünde mekanı var. Bir sokağımızda yağışlar sonrasında esnafımızın dükkanlarını sular bastı. Akşam hem esnafımız hem de belediyemiz olarak bu ezalar giderilmeye çalışıldı. Artık ise sabahtan tekrar geldik. Ne üzere zararlar olduğuna dair tespitler yapıyoruz. Zabıta ekiplerimiz şu an hasar tespiti yapıyorlar. Her türlü zararları neyse biz belediye olarak yardımlarımızı yapacağız. Onların yanlarında olacağız. Devlet bunun için vardır. Bizler daima milletimizin yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Menşe: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir