Tokat’ta Orman Köylülerine 33 Milyon TL’lik Destek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Tokat’ta köyde yaşayan 2 bin 504 aileye 14 yılda yaklaşık olarak 33 milyon TL destek verildiği açıklandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünce (OGM) bu projelerin devam ettiği Tokat’taki orman köylülerine 2003 yılından bu yana yaklaşık 33 milyon TL kredi desteği verildi.

14 yılda 2 bin 504 aileye destek

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Tokat’ta süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, güneş enerjisi, bağcılık ve eko turizm başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine takriben 33 milyon TL kredi desteği sağladı. 2003 yılından bu yana toplamda 2 bin 504 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 110 aileye 2 milyon 300 bin TL destek vermeyi hedefliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini, onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını söyledi. Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir