Tokat’ta nefesleri kesen şenlik

Tokat‘ta düzenlenen off-road Şenliklerinde şiddetli parkurda savaş veren arazi araçları nefesleri kesti.

Tokat’ta her yıl klasik olarak düzenlenen off-road şenliklerinde arazi araçlarının şiddetli parkurlardaki uğraşı nefesleri kesti. Tokat Belediyesi sponsorluğunda Tokat Extreme Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen şenlikler Topçam Dağı eteklerinde yapıldı. Tokat, Sivas, Ordu, Erzincan ve Erzurum başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgelerinden kente gelen 50’ye yakın pilot ve arazi araçları birçok handikaba sahip kavi parkuru tamamlamak için direksiyon başında ter döktü.

Tükiye’nin birçok noktasından kente gelen pilotlarla düzenlenen şenliğin kentin tanıtımı açısından çok değerli olduğuna dikkat çeken ve Tokat Belediyesi’nin bu mealde kendilerine çok büyük destek verdiklerini söyleyen Tokat Extreme Off-Road Kulübü Lider Yardımcısı Semih İlhan, “Bu şenliğe halk şiddetli ilgi duyuyor. 7’den 70’e herkes burada. Herkes alkışlıyor. Tokat’a yeni bir aktiflik getirdik ve Tokat’ın ismi duyulsun istedik. Ben de piste çıkıp bütün hünerlerimi sergilemeye çalışacağım. Etkinliğimize ek veren Tokat Belediyemize, sponsorlarımıza ve halkımıza çok teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Ordu’dan şenliğe gelen ve parkuru muvaffakiyetle tamamlayan pilotlar arasında olan 63 yaşındaki Osman Tice ise bu sporun yaşla alakası olmayan her yaştan sürücünün yapabileceği inançlı bir spor olduğunu söyledi. – TOKAT

Kök: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir