Tokat’ta kurbanlık sevkıyatları devam ediyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Tokatlı besicilerin bir yıl boyunca büyük emek vererek yetiştirdiği kurbanlıklar vilayet dışına tırlarla sevk edilmeye devam ediyor.

Tokat merkeze bağlı Büyükyıldız köyünde besicileri kurbanlıkların küpe, evrak, ve sıhhat denetimlerini tamamladıktan sonra tıra yükleyerek yola çıkardı. Antalya‘ya gönderilen kurbanlıkları bayrama kalmadan satarak memleketlerine dönmeyi dilek eden besicilerden Halil Arar, hayvancılık yapmanın zorluğuna dikkat çekerek, “Gecemizi gündüzümüze katıyoruz. İğnesini İlacını takip ediyoruz. Yaylada gözümüz üzere bir yıl boyunca baktığımız kurbanlıkları satarak masraflarımızı çıkarmayı, aile iktisadına ek sağlamayı dilek ediyoruz. İki tıra yüklediğimiz küçükbaş kurbanlıkları Antalya’ya götüreceğiz. Fiyatlarda geçen seneye nazaran pek bir farklılık yok. Bu sene küçükbaş kurbanlıklar bin ile 2 bin lira arasında değişiyor” dedi.

Antalya halkının umumiyetle kurbanlık olarak çoğunlukla küçükbaşı tercih ettiğini belirten Arar, “Kurbanlıklarımızı orada daha rahat satıyoruz. İnşallah umduğumuz üzere olur, Allah kimsenin emeğini boşa vermesin.” diye konuştu – TOKAT

Kök: İHA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir