Tokat’ta ki kavgada 7 iş yeri, 3 otomobil zarar gördü

Tokat‘ta ki hengamede 7 iş konumu, 3 araba zarar gördü
Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer:
“İlçemizde hadiseler sırasında 7 iş bölgesinin camları kırılmak suretiyle maddi hasar verilmiş olup yeniden 3 aracında tahrip edilmesi laf konusu olmuştur”
“Sosyal Medyada çeşitli kesitler tarafından açıklanan çeşitli etnik guruplar arasında çıkan çatışma olarak nitelendirilen durumun aslı ve astarı yoktur”
TOKAT – Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, iki gurup arasında çıkan arbedenin bıçaklı arbedenin toplumsal bir hikayeye dönüşmesi sonucu 3 kişinin yaralandığını, 7 iş alanında zarar meydana geldiğini açıkladı.
Turhal kaza merkezinde iki gurup arasında alacak verecek nedeniyle anlaşmazlık nedeniyle çıkan bıçaklı hengame büyüdü. Köyden gelenlerinde karıştığı arbedede 7 iş tarafının camları taş ve sopalarla kırılarak zarar verilirken, hadise mekanına vilayet merkezi ve yakın kazalardan güvenlik güçleri takviye olarak gönderildi. Güvenlik güçlerinin müdahalesi ile gerginlik yatıştırılırken, zarar gören iş noktaları muhitinde tedbir alındı.
Hadiseyle ilgili Turhal Belediyesinde Kaymakam Ahmet Süheyl Üçer, basın mensuplarına açıklama yaptı. Kaymakam Üçer, iki gurup arasında çıkan hengamenin bıçaklı hengameye dönüşmesi sonucunda tarafların yakınlarını ve köylülerini çağırması nedeniyle bir toplumsal hadise meydana geldiğini söz ederek, “Bu toplumsal hadisede 3 vatandaş yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır. Kaza emniyet müdüriyeti kaza jandarma komutanlığı ve bölge merkezinden gelen şahsi harekat ve çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile hadiseler yatıştırılmış guruplar ayrılmıştır. Şunda kazamızda durum denetim altındadır. Yaralanan 3 şahsın hayatı tehlikesi bulunmamakta olup ileri tetkikler için Tokat Devlet Hastanesine gönderilmiştir. Kazamızda hadiseler sırasında 7 iş konumunun camları kırılmak suretiyle maddi hasar verilmiş olup yeniden 3 aracında tahrip edilmesi laf konusu olmuştur” dedi.
Kaymakam Üçer, yaşananlarla ilgili içtimaî medyaya yansıyanları yalanlayarak, “Sosyal Medyada çeşitli bölümler tarafından açıklanan çeşitli etnik guruplar arasında çıkan çatışma olarak nitelendirilen durumun aslı ve astarı yoktur. Bu mevzuda istismara katiyetle müsamaha edilmeyecektir. Kazamızda yaşayan kişilerin rastgele bir etnik ayrıma tabi tutulmadığı laf konusu olmadığı üzere konunda etnik olarak bir uzunluğu bulunmamaktadır. Bu bahiste yapılmak istenilen dezenformasyon ve istismarlara müsaade edilmeyecektir. Durum kazamızda denetim altına olup vatandaşlarımızın da artık konutlarına gitmelerinde kendi güvenlikleri açısından ve topluluğun huzuru açısından yarar görülmektedir. Vakalarla ilgili isimli makamlarca soruşturma başlatıldı” diye konuştu.

Menşe: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir