Tokat’ta herkes için spor etkinliği

Tokat‘ta ‘Herkes İçin Spor Federasyonu’ tertibiyle Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde düzenlenen ‘Herkes için spor’ etkinliğinde renkli manzaralar yaşandı.

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdüriyetinin destekleriyle gerçekleşen ve profesyonel sporcular ve amatör sporcuların katıldığı etkinlikler kapsamında profesyonel spor şovları, badminton müsabakaları, çuval yarışı ve halat çekme üzere her yaşa münâsib sokak oyunları ve aktiviteler yapıldı. Vilayet merkezindeki etkinliklere ek olarak Niksar ve Almus kazalarında de düzenlenen tertipte hedef; sporun her yaşta yapılabildiği hususunda farkındalık oluşturulması olarak belirtildi. Tokat’ta gerçekleştirilen etkinliklerle alakalı malumat veren Federasyon Temsilcisi Güngör Doğanay, “Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu 1990 yılında kurulmuş, Anayasanın 59’uncu hususu kararınca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vücut ve ruh sıhhatini kurur unsuruyla bu misyonla yola çıkmış, Türkiye’nin 81 vilayetini ve kazasını dolaşan, 3’ten 93’e herkes için spor ve herkes için aktiflik diye yollara düşmüş bir federasyon. Bu bağlamda vilayet bölge, kaza ilçe dolaşıyoruz. Kişilerimizi harekete, aktivite yapmaya bir yandan da profesyonel olarak branşlaştırmaya yönlendiriyoruz. Bunun için de gördüğünüz üzere yarışlar, aktiviteler, armağanlı etkinlikler ve profesyonel spor şovları yaparak, kişilerimizi, münhasıran yavrularımızı spora teşvik ediyoruz” biçiminde konuştu.

Tertipte en çok keyif sahalar ise yavrular oldu. Tüm yavrulara aktifliğe katıldıkları için kitap, tişört, şapka üzere armağanlar verildi. – TOKAT

Kök: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir