Tokat’ta Fırat Çakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Başkanı Fırat yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı, ardından Cumhuriyet Meydanı’nda eylem düzenlendi.

Tokat Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından, ikindi namazı sonrası Ege Üniversitesi’nde çıkan olayda bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Ali Paşa Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazına MHP TokatMilletvekili Reşat Doğru, MHP İl Başkanı Fatih Demirkol, Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yay ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Burada cenaze namazını kıldıran cami imamı Ahmet Duran Yazıcı olayı kınayarak “Rabbim şehidimize rahmet eylesin” dedi. Ardından Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı.

“BU KAHPELİĞİ UNUTMAYACAĞIZ”

Namaz sonrası camiden ayrılan grup valilik önünde bulunan alana geçti. Burada Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun üzerinde resminin bulunduğu ‘Siz vatanda ihanet etmekten vazgeçmedikçe, biz canımızı feda etmekten vazgeçmeyeceğiz’ yazılı pankart açıldı. Polisin önlem aldığı eylemde grup adına konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yay, Çakıroğlu’nın PKK’lı teröristler tarafından şehit edildiğini söyleyerek, şöyle konuştu: “Gerek daha önce yaptığımız basın açıklamaları, gerekse yüz yüze olan görüşmelerimizde devletin yetkili organlarını üniversitelerde ve şehirlerde yuvalanan bölücü yapılanmalarla ilgili göreve davet etmemize rağmen bu konuda hiçbir önlem alınmamıştır. Öğrencilikle ve insanlıkla hiçbir ilgisi bulunmayan caniler güruhu, üniversitelerde delici, kesici ve hatta ateşli silahlarla ellerini kollarını sallayarak gezmektedirler. Bu taviz sürecinden yüz bulan şeref yoksunu bölücüler, milliyetçi-ülkücü gençleri hedef almaktadırlar. Sizler saraylarınızda otururken yaptığınız açılımın ceremesini Türk milleti ve ülkücüler çekmektedir. Bu vesile ile devlet erkanına seslenmek istiyoruz. Elim saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunup en ağır şekilde cezalandırılması hükümetin namus borcudur. Ülkücü hareket, şehit kardeşinin davasının daima takipçisi olacaktır. Ülkücüler için bıçak kemiğe dayanmış, içimizin kanlarını akıttığımız bardak ise taşmıştır. Bu kahpeliği asla unutmayacağız.”

Grup açıklamanın ardından slogan atarak dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir