Tokat’ta evde sağlık hizmeti ekipleri için 5 yeni araç

Tokat Vilayet Sıhhat Müdüriyetine bağlı hanede sıhhat hizmeti üniteleri için 5 yeni araç tahsis edildi.
Cumhuriyet Meydanı’nda Vali Ozan Balcı‘nın da katıldığı merasim ile Vilayet Şahsi Yönetim tarafından temin edilen 5 araç, kaza hastanelerinde kullanılmak üzere sıhhat çalışanlarına teslim edildi.

Merasimde konuşan Vali Balcı, devletin çevre siyasetler mealinde vatandaşlara çok hoş hizmetler sunduğuna dikkati çekerek, “Bunların en kıymetlilerinden biri de hanede sıhhat hizmetleri. Hanede sıhhat hizmeti bakıma muhtaç, kendi imkanlarıyla hastaneye gelemeyen yahut hastaneye gelmekte güçlük çeken vatandaşlarımız sıhhat bakanlığımızın belirlediği bir numara var, orayı arıyor. Bizim de burada bir uyum merkezimiz var. Oraya gittikten sonra arkadaşlarımız meskende bakım hizmeti sunuyor. Bu çok kıymetli ve mealli bir hizmet. Devletin vatandaşın ayağına gitmesi, vatandaşın yanında olduğunu hissettirmesi, destek vermesi çok kıymetli şık bir hizmet. Tokat’ta da Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüz bünyesinde tabiplerimiz, hemşirelerimiz, şoförlerimiz, sıhhat ekiplerimiz bu mealli hizmeti tarafına getiriyor.” diye konuştu.

Balcı, şöyle devam etti: 

“Yaklaşık bin 815 etkin hastaya hizmet veriliyor. Bu hizmet 2010 yılında başladığından beri de yaklaşık 11 bin bireye dokunuldu. Bu yalnızca konutta sıhhat hizmeti. Bunun dışında bir de Aile, Çalışma ve Içtimaî Hizmet Bölge Müdürlüğümüzün yürüttüğü hanede bakım hizmeti var. Orada da 6 bine yakın insanımıza hizmet veriliyor. Onun dışında tekrar kurumların Içtimaî Destek Hızır kapsamında yürüttüğümüz hanede aklık hizmetleri veriliyor. Velhasıl devleti bir peder olarak gören, devleti yanında hissetmek isteyen, bakıma muhtaç, çaresiz kimsesiz kişilerimizin yanında olmaya uğraş gösteriyoruz.”

Sıhhat çalışanlarına da fedakar çalışmalarından ötürü teşekkür eden Balcı, “Biz de bunlara destek veriyoruz. Bugün de Bölge Şahsi Yönetiminden alınan kararla 5 tane hanede sıhhat hizmeti aracı kiraladık. Hizmeti daha çok ve kaliteli bir halde verebilmek için bu çalışmayı yaptık. Buradaki emelimiz yalnızca araçları tanıtmak değil, bu hizmeti tanıtmak. Bugünkü aktiflikte ve meskende sıhhat hizmetlerinde emeği geçen tüm fedakar sıhhat çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Ayriyeten bu araçların temin edilmesinde eği olan Bölge Kişisel Yönetimine de teşekkürlerimi sunuyorum.” tabirlerini kullandı.

Vali Balcı’nın konuşmasının akabinde 5 aracın anahtarı meskende sıhhat hizmetleri ünitesi şoförlerine teslim edildi.

Menşe: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir