Tokat’ta En Genç Kadın Milletvekili Adayı 26 Yaşında

AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Fatma Gaye Güler, 26 yaşında partisinin en genç kadın milletvekili adayı oldu.

AK Parti’nin YSK’ya milletvekili listelerinin vermesi ile birlikte sürpriz adaylar arasında Fatma Gaye Güler de yer aldı. 26 yaşında olan Fatma Gaye Güler, Tokat’ta 3. sıradanmilletvekili adayı olarak gösterildi. Türkiye’de AK Parti’nin en genç milletvekili adayı olanGüler, gençler olarak siyasetin içinde var olan kişiler olduklarını ve Türkiye’nin genç nüfusu ile övünen ve artısı olan bir ülke olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin genç nüfusunu uluslararası platformda dile getirdiği bir artısı olduğuna işaret eden Güler, “Bu anlamda gençlerin mecliste temsil edilmesi gerekirdi. AK Parti bundan kaçınan bir yaklaşım sergilemedi. Belki Türkiye tarihinde açılmadığı kadar gençlere ve bayana yer açtı. Bu onur vericidir. Bunu başarmak AK Parti’ye nasip oldu. Yeni Türkiye’nin gençleri, söz sahibi olacak insanları olarak ülkemizi beraber inşa edeceğiz, tekrardan dizayn edeceğiz. Geçmişin karanlık günlere dönmemek adına var gücümüzle çalışacağız” dedi.

2007 yılında Türkiye’nin en genç milletvekili olan Dilek Yüksel’in memleketi Niksar ilçesinden aday olmasıyla ilgili sorulara cevap veren Güler, “Bu çok güzel bir duygu. Dilek hanımda en genç milletvekili idi. Tokat bu noktada gayet cesur bir şekilde gençleri hazırlıyor, pişiriyor ve parlamentoya, belediye başkanlığına, siyasetin bütün kademelerine yolluyor. Bu memleketimiz için övünç kaynağı olmalı” diye konuştu.

2007 YILINDA TÜRKİYE’NİN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ OLARAK SEÇİLDİ

2007 yılında milletvekili seçilerek 30 yaşında TBMM’ne en genç Milletvekili olarak girenDilek Yüksel iki dönem sonunda yerini Fatma Gaye Güler’e bırakacak. AK Parti TokatMilletvekili adayları listesinde yer almayan Dilek Yüksel, hemşehrisi olan Güler’e başarılar diledi.

36 YAŞINDA BELEDİYE BAŞKANI OLDU

AK Parti’nin en genç il başkanı olarak 33 yaşında siyasete atılan Avukat Eyüp Eroğlu da 2014 yılı Mahalli İdareler Genel seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sürpriz bir gelişme ile Tokat Belediye Başkanı olarak gösterilmişti. 36 yaşında Belediye Başkanı olan Eroğlu, Fatma Gaye Güler’e milletvekili adaylığı sürecinde başarılar diledi.

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı görevinde iken AK Parti İl Başkanlığı’na aday gösterilerek seçilen Metin Polat ise 37 yaşında.

FATMA GAYE GÜLER’İN ÖZ GEÇMİŞİ

Tokat’ın Niksar ilçesinde 1988 Ekim ayı doğumlu olan Fatma Gaye Güler, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünde öğrenciliği halen devam eden Güler, siyasi hayatına 2009 yılında Ankara İl Gençlik Kolları Üniversiteler Biriminde başladı. 2012-2014 yılları arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Halkla İlişkiler ve Seçim İşleri Birimlerinde görev alan Güler çeşitli sivil toplum kuruluşlarına da üye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir