Tokat’ta bayramın ilk 2 günü toplu taşıma ücretsiz

Tokat Belediye Lideri Eyüp Eroğlu, Kurban bayramının birinci 2 gününde kent içi toplu taşımanın fiyatsız olduğunu açıkladı.

Tokat Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde yapılan çalışmaları Lider Eroğlu kıymetlendirdi. Arife günü mezarlık ziyareti için fiyatsız otobüs seferleri yapılacağını belirten Yönetici Eyüp Eroğlu, bayramın birinci 2 gününde de toplu taşımanın fiyatsız olarak yapılacağını söyledi. Kurban kesim noktaları dışında kesim yapanlara 153 TL cezai süreç uygulanacağını belirten Yönetici Eroğlu, 42 mahallede, 41 noktada vatandaşların kurbanlarını kesmeleri için kesim noktası hazırladıklarının kaydetti.

Aşevine kurban bağışları kabul ediliyor

Tokat Belediyesi olarak muhtaçlık sahiplerine ulaştırılmak üzere kurban bağışlarının kabul edildiğini hatırlatan Lider Eroğlu, “Belediyemiz küçükbaş ve büyükbaş kurban bağışını da kabul ediyor. Her ikisi de 950 TL olarak belirlendi. Vatandaşımız keseceği yahut bağış yapacağı bu hayvanı kesilirken görmek isterse kendisi de gelebiliyor. Vekalet verip kurbanı kesilirken görmek isteyen vatandaşlarımıza biz randevu veriyoruz. Kişi verilen saatte gelip kurbanı kesilirken kurbanın başında olabilecek” dedi.

Tokat Belediyesinin kurban derisi bağışı aldığını belirten Yönetici Eroğlu, “Biz belediye olarak vatandaşlarımızdan yardım gayeli kurban derisi bağışı alıyoruz. Bu da aşevine yapıyor vatandaşlarımız. Fakat derileri biz toplamıyoruz. Deri bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımızın bağışı kendilerinin getirmeleri gerekiyor. Kurban Bayramımızın vatanımıza, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tüm Tokatlı hemşehrilerimin Kurban Bayramını kutluyorum” diye konuştu. – TOKAT

Kök: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir