Tokat’ta bayram öncesi “drone” ile trafik denetimi

Tokat‘ta, trafik ekipleri Kurban Bayramı öncesi D-100 kara yolunda drone ile trafik murakabesi yaptı.
Vilayet Emniyet Müdüriyetine bağlı Nahiye Trafik Denetleme ekiplerince drone ile yapılan trafik pratiği, D-100 kara yolunun Niksar Yer Trafik İstasyonu önünde gerçekleştirildi.
Polis ekipleri, tatbik sırasında sürücüleri ömür tüneline davet ederek, kurallara uymaları için trafik kazalarının imgelerini izletti.
Yolculuk yapan sürücülerin kimilerine da polislerce istasyon önündeki spor aletleri ile spor yapmaları önerildi.
Tokat Valisi Ozan Balcı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Tokat’taki ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında yüzde 30 nispetinde düşüş yaşandığını aktardı.
Sürücülere ikazlarda bulunan Balcı, “Kaza nispetlerindeki düşüşün sebebi sıkı kontrollerdir, teftişlerden gocunmamak lazım. Vatandaşlarımızın birinin bile parmağının kanamasını istemiyoruz. Trafik kazalarını azaltmaya kararlıyız. ‘Yaşam için kısa bir mola’ sloganıyla başlatılan girişim ile ömür tüneli çadırında sürücülere polis ekiplerimiz 2 dakikalık medya izletiyor. Başkaca ortam trafik ekiplerimiz pratik noktasına spor aletleri kurdu. Burada 3-4 dakikalık spor egzersizleri yaptırıp vücudun kendisine gelmesini sağlıyoruz.” dedi.
Tatbike Vali Balcı’nın yanı sıra Vilayet Emniyet Yöneticisi Göksel Toplaoğlu ile Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Hidayet Arıkan da katıldı.

Kök: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir