Tokat Tarım Fuarı 18-21 Eylül tarihlerinde olacak

Tokat‘ta düzenlenecek olan Tokat Tarım ve Hayvancılık Fuarı öncesinde hazırlık çalışmalarına başlandı. Yöresel Eserler eklemesiyle işlevini daha da genişleten fuar belirtilen tarihlerde bölge merkezinde bulunan Örtülü Pazar Yanında yapılacak.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) konut sahipliğinde gerçekleşen istişare içtimasına Tokat Valisi Dr Ozan Balcı, Tokat Belediye Yöneticisi Av Eyüp Eroğlu ile oda borsa liderleri, birlik ve kooperatif temsilcileri, tarım ve hayvancılık üzerine çalışma yapan devlet ve hususî kuruluşların temsilcileri, bürokratlar, eğitimciler ve dernek temsilcileri katıldı. Tokat Ticaret ve sanayi Odası Yöneticisi Dr Ali Çelik 18 Eylül 2019 Çarşamba günü başlayıp, 21 Eylül 2019 Cumartesi günü bitecek olan Tokat Tarım, Hayvancılık ve Yöresel Eserler Fuarının birinci gün sabah 11’de yapılacak kortej yürüyüşü ile başlatılmasını planladıklarını söyledi. Yönetici Çelik, istişare öncesindeki yaptığı taslak planlama açıklamasında, Ahilik Haftası etkinlikleriyle birleştirilen fuara mehter eşliğinde gidileceğini ve Ahi Pilavı aktifliğini de belirlenen sahada yapacaklarını söyledi. Her kazanın fuarda temsil edilmesi noktasında kaza kaymakamları ve kaza tarım teşkilatları ile ilgili STK’lar ve mahallî idarelerle de görüşüleceğini söyleyen Yönetici Çelik: “Fuara yöresel lezzetler ve el sanatları ile ilgili tüm eser ve firmaların katılmasını sağlamaya çalışacağız. Birlikler tarafından yarış tertipleri bekliyoruz. Artova’daki Bıçakçılardan 8 tane nostaljik traktör getirip sergilemeyi planlıyoruz. Billboard ve ilanlarla tanıtım ve duyurulara devam edeceğiz”diye konuştu.

Birçok fikrin beyan edildiği ve kabul gördüğü içtimanın toparlama mahiyetindeki son konuşması ise Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından yapıldı. Içtimada konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, üretimin, çiftçinin ve tarımın dostu olarak düzenlenecek Tarım ve Hayvancılık Fuarına tam destek verdiklerini bir defa daha yineledi. Türkiye’yi besleyecek potansiyeli olan 7 büyük ovasıyla Tokat’ın Türk tarımının parlayan yıldızı olacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçinin, üretimin ve tarımın dostuyuz. Bizim bir numaralı işimiz milletin AŞ ve iş problemini çözmek. Bir numaralı işimiz ise tarımla olur. Burada tarımın, çiftçinin dostları var. Tokat’ı tarımda bir numara yapacağız. Çiftçinin, üretimin ve tarımın her devir destekçiyiz.” dedi. – TOKAT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir