TOKAT SPOR YAPTIRILAN SÜRÜCÜLERE, TRAFİK KURALLARI İZLETİLDİ

TOKAT‘ın Niksar kazasında trafik polisleri durdurdukları araç sürücülerine evvel spor yaptırdı. Daha sonra ise ‘Yaşam için kısa bir mola’ sloganıyla başlatılan girişim kapsamında, hayat tüneli çadırında trafikte uymaları gereken kurallar izletildi.
Tokat Vilayet Emniyet Müdüriyeti Trafik Büro Müdüriyeti ekipleri, Kurban Bayramı nedeniyle Niksar kazası D-100 karayolunda pratik yaparak sürücülere çay, su, kolonya ve şeker ikramında bulundu.Araçtan indirilen sürücüler pratik noktasına yerleştirilen spor aletlerine yönlendirildi. Burada bir mühlet spor yaptırılan sürücülerin kaslarını açmaları ve dikkatlerini toplamaları sağlandı. Spor yapan sürücülere daha sonra ‘Yaşam için kısa bir mola’ sloganıyla başlatılan girişim kapsamında polis denetim noktasına kurulan hayat tüneli çadırında uymaları gereken trafik kuralları izletildi. Vilayet genelindeki pratik noktalarını gezen Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Bölge Emniyet Yöneticisi Göksel Topaloğlu ve Tokat Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Hidayet Arıkan ise sürücüler ile sohbet ederek, yanlarındaki yavrulara çeşitli ikramlar verdi.
Bayram tatili sürecince pratiklerin vilayet umumunda devam edeceğini belirten Tokat Valisi Ozan Balcı, Geçen yıllarla karşılaştırdığımız devir Türkiye umumunda olduğu üzere Tokat’ta da yüzde 30 civarında ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında azalma var. Bunun sebebi sıkı teftişler, teftişlerden gocunmamak lazım. Vatandaşlarımızın birinin bile parmağının kanamasını istemiyoruz biz. Ölümlü ve trafik kazalarını azaltmaya kararlıyız. ‘Yaşam için kısa bir mola’ sloganıyla başlatılan girişim ile hayat tüneli çadırında sürücülere polis ekiplerimiz 2 dakikalık medya izletiyor. Başkaca ortam trafik ekiplerimiz pratik noktasında spor aletleri kurdu. Burada 3-4 dakikalık spor eksersizleri yaptırıp, vücudun kendisine gelmesini sağlıyoruz. Burada bayram münasebetiyle arkadaşlarımızın ikramları da var diye konuştu.
Bayram tatili için İstanbul’dan memleketi Erzurum’a giden Ünal Maral, Tatbikler çok şık bir şey. Ben emniyet kemeri takıyorum ancak evlatlar biraz dert çıkarıyor. Yavrular sıkıldığı için takmıyorlar lakin hayat için, hayat için. kendimiz için takmamız lazım dedi.

Kök: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir