TOKAT Gazi olduğu günün 4’üncü yıl dönümünde düğününü yaptı

Gazi olduğu günün 4’üncü yıl dönümünde düğününü yaptı
Bingöl’ün Karlıova kazasında 2015 yılında PKK saldırısı sonucu gazi olan Jandarma Kompetan Çavuş Metehan Yanlışsız (28), vukuatın 4’üncü yıl dönümünde Tokat‘ın Erbaa kazasında yerküre konutuna girdi. Kaza kaymakamının makam aracı da gazinin gelin arabası oldu.
Bingöl’ün Karlıova kazasına bağlı Hacılar köyü yakınlarında 15 Ağustos 2015’de zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdiği EYP’nin infilak etmesi sonucu 3 er şehit oldu, 6 er de yaralandı. Vukuatta yaralanan erlerden Bilirkişi Çavuş Metehan Sahih 1 yıl süren tedavisinin akabinde malul gazi olarak hizmetten ayrıldı. Metehan Yanlışsız gazi olduktan 4 yıl sonra Demet Akar ile evlenmek için hazırlık yapmaya başladı. Kazaya bağlı Üzümlü köyünde yaşayan Yanlışsız, düğününü de Bingöl’de gazi olduğu akının gerçekleştiği 15 Ağustos tarihinde yapmaya karar verdi. Gazi’nin perşembe günü başlayan düğününe katılan Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan da kendi makam aracını gaziye tahsis etti. Kaymakamın makam aracı süslenerek gelin arabası olarak kullanıldı. Gazi aracın ardına ‘Gazi oldum, bu türlü vurulmadım’ yazdırdı.
Düğününü bilhassa bu güne denk getirdiğini tabir eden Gazi Metehan Akıllıca, Terör örgütünün evvelce döşemiş olduğu EYP’nin infilak etmesi sonucu araçta yaralanmıştım. Hastanede 1 yıl tedavi gördüm. O tarihi düğün tarihim yapmak istedim. Kaymakam beyefendi de sağ olsun makam aracını bize tahsis etti. Çok teşekkür ediyorum dedi.

Menşe: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir