Sürücülere spor yaptırılıp, trafik kuralları izletildi

TOKAT‘ın Niksar kazasında, trafik polisleri durdurdukları sürücülere evvel spor yaptırdı akabinde “Yaşam için kısa bir mola” sloganıyla başlatılan girişim kapsamında, ömür tüneli çadırında trafikte uymaları gereken kurallar izletti.
Tokat Emniyet Müdüriyeti Trafik Büro Müdüriyeti ekipleri, Kurban Bayramı nedeniyle Niksar kazası D-100 yolunda tatbik yapıp sürücülere çay, su, kolonya ve şeker ikramında bulundu. Araçtan indirilen sürücüler pratik noktasına yerleştirilen spor aletlerine yönlendirildi. Burada bir vade spor yaptırılan sürücülerin kaslarını açmaları ve dikkatlerini toplamaları sağlandı. Spor yapan sürücülere daha sonra ‘Yaşam için kısa bir mola’ sloganıyla başlatılan girişim kapsamında polis denetim noktasına kurulan hayat tüneli çadırında uymaları gereken trafik kuralları izletildi. Vilayet genelindeki pratik noktalarını gezen Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Vilayet Emniyet Yöneticisi Göksel Topaloğlu ve Tokat Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Hidayet Arıkan ise sürücüler ile sohbet ederek, yanlarındaki evlatlara çeşitli ikramlar verdi.
Bayram tatili boyunca pratiklerin vilayet umumunda devam edeceğini belirten Tokat Valisi Ozan Balcı, “Geçen yıllarla karşılaştırdığımız devir Türkiye umumunda olduğu üzere Tokat’ta da yüzde 30 civarında ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında azalma var. Bunun sebebi sıkı teftişler, kontrollerden gocunmamak lazım. Vatandaşlarımızın birinin bile parmağının kanamasını istemiyoruz biz. Ölümlü ve trafik kazalarını azaltmaya kararlıyız. ‘Yaşam için kısa bir mola’ sloganıyla başlatılan girişim ile hayat tüneli çadırında sürücülere polis ekiplerimiz 2 dakikalık medya izletiyor. Ayrıyeten nahiye trafik ekiplerimiz pratik noktasında spor aletleri kurdu. Burada 3-4 dakikalık spor egzersizleri yaptırıp, vücudun kendisine gelmesini sağlıyoruz. Burada bayram hasebiyle arkadaşlarımızın ikramları da var” diye konuştu. 
Bayram tatili için İstanbul’dan memleketi Erzurum’a giden Ünal Maral, “Uygulamalar çok hoş bir şey. Ben emniyet kemeri takıyorum ancak yavrular biraz badire çıkarıyor. Yavrular sıkıldığı için takmıyorlar ama hayat için, ömür için. kendimiz için takmamız lazım” dedi.

Kök: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir