Sivas ve tokat’ta memur-sen’den toplu sözleşme tepkisi

MEMUR-Sen Sivas ve Tokat Vilayet Temsilciliği, 5’inci Periyot Toplu Akit görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasına reaksiyon göstererek, ‘Emeğe Hürmet, Adalete Davet’ çağrısıyla basın açıklaması yaptı.
Memur- Sen Sivas Temsilciliği, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı basın açıklamasında, yetkili olarak katıldıkları 5’inci Periyot Toplu Mukavele görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasına ‘Emeğe Hürmet, Adalete Davet’ çağrısıyla basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına ellerinde döviz ve pankartlarla çok sayıda sendika üyesi katıldı. Küme ‘memuruz, haklıyız, kazanacağız’, ‘bütçeyle oynama, hakkımızı yok sayma’ sloganları attı.
Küme ismine basın bildirisini okuyan Memur-Sen Vilayet Temsilcisi Halil İbrahim Pak, “Memur- Sen olarak toplu pazarlık sürecinde Kamu Patron Heyetiyle mukavele imzalanmasını sağlamak için büyük gayret sarf ettik. Bu çabanın yanı sıra basın açıklamalarıyla, iş bırakma fiilleriyle de meydanda olduk ve heyetimizi destekledik. Bugün de tıpkı kararlılıkla ve örgütlü gücümüzle meydanlardayız. Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemine geçildikten sonra yapılan bu birinci Toplu Ahit görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlanarak her ne kadar Hakem Heyeti’ne gidilmiş olsa bile, Hakem Heyetinin, bu memleketin bütçesi, cüssesi ve kamu hizmetlilerinin beklentileriyle entegrasyonlu bir kararlar manzumesi ortaya koyacağına inanıyoruz” dedi. 
Memur-Sen Tokat Vilayet Temsilciliği’de kent meydanında tıpkı davet ile basın açıklaması yaptı. Toplanan 100 kişilik küme, “refah behresi hakkımız helal ekmek aşımız” sloganı attı. Küme ismine basın açıklamasını yapan Memur Sen Tokat Vilayet Temsilcisi Suat Mantar, “Türkiye, varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu hizmetlilerinin maaş, fiyat ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi öz inanca, politik perspektif ve bilince ziyadesiyle sahiptir” diye konuştu.

Kök: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir