Motosiklet kazasında ağır yaralanan genç yaşam savaşı veriyor

Tokat’ta motosiklet kazasında ağır yaralanarak 45 gün süren ağır bakım sürecini atlatan ama omurilik zedelemesi nedeniyle his kaybı yaşayan 17 yaşındaki Oğulcan Ökdem’in pederi oğlunun tedavisi için destek bekliyor.

Tokat’ın Niksar kazasına bağlı Gürçeşme beldesinde 07 Temmuz 2019 tarihinde meydana gelen motosiklet kazasında duvara çarpması sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Oğulcan Ökdem, 45 gün süren tedavisinin akabinde ağır bakımdan çıktı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sıhhat ve Araştırma Hastanesi Dimağ Cerrahi Servisinde tedavisi devam eden Oğulcan, kazada omuriliğinin zedelenmesini nedeniyle el ve ayaklarında his kaybı yaşadı. Teneffüs cihazına bağlı olarak nefes alabilen Oğulcan’ı pederi ve validesi biran olsun yalnız bırakmıyor.

Oğlunun tedavisi için destek bekliyor

Peder Duran Ökdem, motosiklet kazasında oğlunun kafatası ve omurilik kemiğinin kırılması sonucu 45 gün ağır bakımda tedavi gördüğünü kaydetti. 21 Ağustos tarihinde oğlunun ağır bakımdan yataklı servise çıkarıldığını lisana getiren Ökdem, “Omuzlarında çok az bir hareket var, boynundan aşağısında his yok. Umutluyuz, 17 yaşında. Sıhhat Bakanlığından evladımızla alakalı yardım ve destek bekliyoruz. Tedavisi nerede olacaksa destek istiyoruz” dedi.

Kendilerini uzun sürecek olan bir tedavi sürecinin beklediğini lisana getiren Ökdem, “Doktorlar uzun bir süreç olduğunu, bacaklarının çalışma ihtimalinin çok zayıf olduğunu söylüyorlar. Fakat bizler umutluyuz, oğlumuz genç inşallah atlatacak. Kök hücre nakli ile ayağa kalkabileceği durumu kelam konusu. Onun içinde pederi olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağım. Oğlumun ağır bakımdan çıkması sevindirdi, ağır bakım süreci daha çetin bir süreçti. Evladımızın yanındayız, ona umut vermeye, moral vermeye çalışıyoruz. O da umutlu, umudunu kaybetmedi. Güzelleşeceğine inanıyor, inancını boşa çıkarmamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Şuan konuşabiliyor, bilinci açık. O nedenle umutluyuz” diye konuştu. – TOKAT

Menşe: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir