KURBAN SATICILARI PAZARDA GECEYİ MÜZİK YAPARAK GEÇİRİYOR

KURBAN bayramı için Anadolu’nun birçok alanından İstanbul‘a hayvan getiren satıcılar, geceleri ateş yakıp, müzik yapıyor. Pazardakiler satışlardan mutlu olduklarını söylüyor.
Kurban Bayramı için İstanbul’un birçok noktasında satış sahası kuruldu. Onlardan bir tanesi de Bahçelievler, Yenibosna’da kurulan kurban satış pazarı. Pazara Anadolu’nun birçok noktasından satıcılar kurbanlık getirdi. Pazardakiler gündüz satış yaparken geceleri de hayvanların başında nöbet tutuyor. Çoğunluğu Tokat’tan gelen satıcılar yaktıkları ateşin başında semaverde çay demleyip, sohbet ederek, sabahlıyor. Birtakım satıcılar ise ateşin başında kaval ve gitar çalarak, müzik yapıyor.
“SATIŞLAR ÇOK GÜZEL”
Tokat Erbaa’dan kurbanlık satmaya gelen Şehabettin Güngör, “Satışlar çok hoş, Allah’a şükürler olsun. Memleketten 63 tane hayvan getirdik yok satıyoruz. Darısı başka arkadaşlarımız için diliyorum. Satışlarımız çok şık çok mutluyuz. Geceleri kaval çalarak, arkadaşlarla sohbet muhabbet ediyoruz. Çoban ateşi yakıyoruz. Semaverimizi de yakıyoruz” dedi.

Menşe: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir