Kaybolan Ali Emre için Umutlar Tükeniyor

Erbaa’da Cumartesi günü ortadan kaybolan 9 yaşındaki Ali Emre Çördük, elbise ve ayakkabılarının bulunduğu Kelkit Çayı’nda aranıyor.

Alınan bilgiye göre, arama çalışmaları dolayısıyla Kılıçkaya Barajı’nın kapakları kapatılarak su seviyesi düşürüldü. Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bot ve su altı ekipleri, seviyesi düşürülen çayda Çördük’ün kaybolduğu sanılan alanda tüm taş ve sazlıkların diplerinde detaylı arama yapıyor.

İlçe merkezinde Erek Mahallesi’nde yaşayan Mehmet ve Emine Çördük çiftinin 5 çocuğundan en küçüğü olan Ali Emre Çördük, dün akşam saatlerinde evine dönmeyince ailesi tarafından aranmaya başlandı. Aramalar sonuç vermeyince durum polise bildirdi.Polis ekipleri yapılan arama çalışmaları sonrası Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu 3’üncü sınıf öğrenci Ali Emre Çördük’ün izine rastlayamadı. Sabah saatlerinde yeniden başlatılan çalışmalar kapsamında mahallenin kenarından geçen Kelkit çayı kıyısında elbise ve ayakkabı bulundu. Bulunan elbise ve ayakkabının Ali Emre Çördük’e ait olduğu belirlendi.

ANNESİ OĞLUNUN KIYAFETLERİNE SARILDI

Ardından durum Afet ve Acil Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine bildirildi. AFAD ekipleri sabahsaatlerinde ilçeye gelerek arama çalışması başlattı. Çalışmalar sırasında çay kenarında oturan anne Emine Çördük’ün oğlunun kıyafetlerini alıp ağladığı görüldü. Yaklaşık 1 kilometrelik alanı tadayan AFAD ekipleri, bot yardımıyla çaya inerek çalışmalarını devam ettiriyor. Bu arada 10 metre derinliğe sahip bölgedeki su seviyesini düşürmek için Kılıçkaya Barajının kapaklarının kapatılacağı bildirildi. Çalışmaların sürdüğü bölgede çok sayıda vatandaş arama çalışmalarını takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir