Kanal Tokat Projesi

Kanal Tokat projesi Yeşilırmak havzasına prestij katacak.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Amasya’da yapılan Yeşilırmak Havzası Devlet Su İşleri (DSİ) Yeşilırmak Havzası Koruma Eylem Planı Toplantısına katıldı.

Toplantıya; Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra Tokat Valisi Cevdet Can, Amasya Valisi Salih Işık, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Sivas Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Samsun Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karaaslan, DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ile çeşitli kurumlardan ve çevre illerden temsilciler katıldı.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Önemli bir su kaynağını içinde barındıran bölgemizde su kaynak israfını önlemek, suyun daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla Tokat, Samsun, Amasya, Çorum illeri olarak Yeşilırmak Havza Yönetim Heyetini oluşturarak 2017 yılının birinci toplantısını gerçekleştirdik.

Amasya Valisi Salih Işık’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Yeşilırmak Havzasında akarsu ana ve yan kollarda kirliliği önlemek maksadıyla Yapay Sulak Alanlarının oluşturulması, Su Kaynaklarına yapılan müdahalenin izlenmesi ile ilgili genelgenin değerlendirilmesi, Yeşilırmak Havzası içerisinde bulunan İllerimizde yapılan Su Koordinasyon Toplantıları kararlarının değerlendirilmesi gibi konular ele aldık.

Yeşilırmak Havzasına isim veren ilimiz sınırları içerisinden geçen Yeşilırmak Nehrine değer kazandırmak amacıyla yapımına başlayacağımız Kanal Tokat Projesi’ni inşallah en kısa sürede tamamlayacağız. Projemiz ile Yeşilırmak Nehri ayrı bir prestije kazanacak. Heyet olarak aldığımız kararların ilimiz ve bölgemiz için hayırlar getirmesini dilerim dedi.

Toplantıda ayrıca gündemde yer alan diğer konular da görüşülerek karara bağlandı ve Amasya Valisi Salih Işık’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ‘Kanal Tokat’ projesini en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade ederek, “Projemiz ile Yeşilırmak Nehri ayrı bir prestije kazanacak” dedi.

Amasya’da düzenlenen Yeşilırmak Havzası Devlet Su İşleri (DSİ) Yeşilırmak Havzası Koruma Eylem Planı toplantısına katılan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, değerlendirmelerde bulundu. Yeşilırmak Havzası’na isim veren Tokat sınırları içerisinden geçen Yeşilırmak Nehri’ne değer kazandırmak amacıyla yapımına başlayacakları Kanal Tokat projesini en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade eden Başkan Eroğlu, “Projemiz ile Yeşilırmak Nehri ayrı bir prestije kazanacak. Heyet olarak aldığımız kararların ilimiz ve bölgemiz için hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir