İlçeyi ayağa kaldıran olayda 25 kişi gözaltı

Tokat‘ın Turhal kazasında gerginliğe neden hikayede 25 kişi gözaltına alınırken, yeni ortaya çıkan imajlar yaşanan kaygı dolu anları gözler önüne serdi.

Edinilen malumata nazaran; Turhal kazası Hamam Mahallesinde geçtiğimiz gün akşam saatlerinde iki gurup arasında alacak verecek nedeniyle çıkan anlaşmazlık sonucu yaşanan taşlı sopalı arbede yatıştırılırken ortaya çıkan imgeler yaşananları gözler önüne serdi. Imgelerde biranda büyüyerek gerginliğin tırmandığı vakalarda 1 araba kalabalık gurup tarafından devrilerek camları kırılırken, yoldan geçen bir pik-up a da gurup tarafından saldırıldı. Yaşanan o anlar vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı. Imajlarda yoldan geçen bir araca taş ve sopalarla saldırıldığı, ataktan kurtulmak isteyen şoförün ise süratle kaçmak istemesi sonucu konuma düşen bir kişinin ezilme tehlikesi atlatması taraf aldı. Mahalle aralarında çok sayıda kişinin bölge aldığı görülen gerginlikte objektiflere yansıdı.

Yaşanan hadiselerin akabinde heri iki aileden 25 kişi gözaltına alındığı, şüphelilerin söz süreçlerinin devam ettiği kaydedildi.

Vukuat; Turhal kazasında akşam saatlerinde alacak verecek sıkıntısı yüzünden iki aile arasında çıkan bıçaklı arbedeye köylülerinde karışması sonucu gerginlik yaşanmıştı. Yaşanan hikayelerin büyümesi üzerine kazaya hususî harekat, çevik kuvvet ve jandarma ekipleri sevk edilmişti. Bölge Emniyet Yöneticisi Göksel Topaloğlu, kazada durumu denetim altına alınmasını sağlayarak hikayelerin büyümesini engellerken, meydana gelen hadiselerde 3 kişi yaralanmıştı. 7 iş noktası 3 araçta da maddi hasar meydana gelen vakalarla ilgili açıklama yapan Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, iki küme arasında çıkan hengamenin bıçaklı hengamenin toplumsal bir hikayeye dönüşmesi sonucu 3 kişinin yaralandığını, 7 iş ve 3 araçta mahallinde zarar meydana geldiğini açıkladı. – TOKAT

Menşe: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir