İlçeyi ayağa kaldıran olayda 25 gözaltı

Kazayı ayağa kaldıran hadisede 25 gözaltı
Hengamenin büyümesine neden olan hikayelerin imgeleri ortaya çıktı
TOKAT – Tokat’ın Turhal kazasında gerginliğe neden vakada 25 kişi gözaltına alınırken, yeni ortaya çıkan manzaralar yaşanan kaygı dolu anları gözler önüne serdi.
Edinilen malumata nazaran; Turhal kazası Hamam Mahallesinde geçtiğimiz gün akşam saatlerinde iki gurup arasında alacak verecek nedeniyle çıkan anlaşmazlık sonucu yaşanan taşlı sopalı arbede yatıştırılırken ortaya çıkan manzaralar yaşananları gözler önüne serdi. Manzaralarda biranda büyüyerek gerginliğin tırmandığı hadiselerde 1 araba kalabalık gurup tarafından devrilerek camları kırılırken, yoldan geçen bir pikaba da gurup tarafından saldırıldı. Yaşanan o anlar vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı. Imgelerde yoldan geçen bir araca taş ve sopalarla saldırıldığı, ataktan kurtulmak isteyen şoförün ise süratle kaçmak istemesi sonucu yana düşen bir kişinin ezilme tehlikesi atlatması mahal aldı. Mahalle aralarında çok sayıda kişinin mahal aldığı görülen gerginlikte objektiflere yansıdı.
Yaşanan hikayelerin akabinde heri iki aileden 25 kişi gözaltına alındığı, şüphelilerin tabir süreçlerinin devam ettiği kaydedildi.
Hadise; Turhal kazasında akşam saatlerinde alacak verecek sorunu yüzünden iki aile arasında çıkan bıçaklı hengameye köylülerinde karışması sonucu gerginlik yaşanmıştı. Yaşanan vukuatların büyümesi üzerine kazaya hususî harekat, çevik kuvvet ve jandarma ekipleri sevk edilmişti. Vilayet Emniyet Yöneticisi Göksel Topaloğlu, kazada durumu denetim altına alınmasını sağlayarak hadiselerin büyümesini engellerken, meydana gelen hadiselerde 3 kişi yaralanmıştı. 7 iş bölgesi 3 araçta da maddi hasar meydana gelen vakalarla ilgili açıklama yapan Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, iki küme arasında çıkan hengamenin bıçaklı hengamenin toplumsal bir vakaya dönüşmesi sonucu 3 kişinin yaralandığını, 7 iş ve 3 araçta mahallinde zarar meydana geldiğini açıkladı.

Menşe: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir