Görme Engelliler 2’nci Lig maçları Erbaa’da başladı

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun himayesinde düzenlenen 2’nci Lig 1’inci Kademe futbol müsabakaları, Tokat‘ın Erbaa kazasında başladı.
Görme engellilerden oluşan ekiplerin savaş ettiği 2’nci Lig 1’inci Kademe müsabakalarına bu yıl Erbaa hane sahipliği yaptı. 8 ekibin bulunduğu lig, Erbaa Dış Sentetik Alan’da Ankara Anadolu Görme Engelliler Spor Kulübü ile Elazığ Harput Görme Engelliler Spor Kulübü’nün maçıyla başladı. Açılış seremonisine Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Lideri Ertuğrul Karagöl, Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Şenel, Gençlik ve Spor Hizmetleri Vilayet Yöneticisi Cemil Çağlar, Kaza Emniyet Yöneticisi Erol Alkan, Kaza Gençlik ve Spor Hizmetleri Yöneticisi Rayif Ünal, Kaza Ulusal Eğitim Yöneticisi Bekir Aslan, Erbaa Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Baş ile sporcular katıldı.
Açılışta konuşan Erbaa Belediye Yöneticisi Ertuğrul Karagöl, bu çeşit tertiplerin Erbaa’da yapılmasından memnunluk duyduğunu, tertibin eksiksiz bir formda tamamlanması için uğraş gösterdiklerini tabir etti.
Görme engellilerin bu aktifliği istedikleri her an Erbaa’da yapmalarından memnunluk duyacaklarını belirten Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan ise sporculara oynayacakları müsabakalarda muvaffakiyetler diledi.
Lig müsabakaları 23 Ağustos’a kadar devam edecek.

Kök: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir