Gelen sese kayıtsız kalmayan yönetmen yavru kediyi kurtardı

Tokat‘taki tatili sonrası vilayetten ayrılmaya hazırlanan yapımcı ve direktör Erol Koçan, anasının hanesinin alt katından gelen seslere kayıtsız kalmayarak plastik boruya sıkışan yavru kediyi kurtardı.

Bayram tatilini Tokat’ın Reşadiye kazasında geçiren yapımcı ve direktör Erol Koçan, validesi ile vedalaşarak ayrılmak üzere iken konutlarının alt katından gelen sesleri fark etti. Alt kata inerek sesin nereden geldiğini araştıran Koçan, çok geçmeden plastik boruya sıkışan yavru kediyi buldu. Boruyu noktasından söken Koçak, bir akrabasının yardımı ile pense ve testereyle plastik boruyu keserek kediyi sıkıştığı noktadan çıkarmaya çalıştı. Yaklaşık yarım saat süren gayretin ahir yavru kedi plastik boru içerisinden yara almadan kurtarıldı.

Bir vadedir mahsur kalan kediye su veren Koçan, hayat kurtarmaktan ötürü yaşadığı sevinci lisana getirerek, “10 günlük tatilin ahir yola çıkacaktım. Annenim meskenine vedalaşmaya geldiğinde alt kattan gelen sesleri duydum. Alt kata indiğimde kuyunun üzeri gizli lakin küçük bir aralık var, oradan baktığımızda kediyi gördüm. Taşı kaldırdık, plastik boruya başı sıkışan kediyi çıkarttık. Kediye zarar vermemek için küçük kesimler halinde boruyu parçalayarak kediyi çıkarttık. Validesi de orada bekliyordu, su ikram ettik. Hayat kurtarmanın, can kurtarmanın huzur ve memnunluğunu bir sefer daha yaşamış olduk” dedi. – TOKAT

Kök: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir