Erbaa’nın TOKİ Hayali Artık Gerçek

Erbaa’nın TOKİ Hayali Artık Gerçek

Erbaa Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Erbaa’ya yapılması planlanan TOKİ Konutlarının detayları belli oldu. Başkan Yıldırım Erbaa’ya ilk etapta 289 TOKİ konutu yapılacağını söyledi.

Erbaa Belediyesi tarafından Ahmet Yesevi Mahallesinde 38 bin 457 metrekarelik arazinin kamulaştırılması sonucu başlayan TOKİ sürecinde resmi kayıt aşamasına gelindi.

İLK ETAPTA 289 KONUT YAPILACAK

Başvuruların 18 Mart’a kadar Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacağı bilgisini veren Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım “Erbaalı vatandaşlarımıza bir söz vermiştik. Ön kayıtlar bizim için önemli bir veri kaynağı oldu. Kentimizde bana en çok sorulan sorulardan biri TOKİ’nin ne zaman başlayacağı ile ilgiliydi. Süreç içerisinde belli bilgilendirmelerde bulunduk. Bunlar kamulaştırma ve zemin etüdü konusundaydı. Sürecin netleşmesini bekleyerek vatandaşlarımıza somut bilgiler vermek istedik. Erbaa için en ideal projenin yapımı için çalıştık. Bu çalışmanın sonucunda artık başvuru aşamasına geldik. Erbaa’mızın ihtiyaçları konusunda bizim tekliflerimiz ve önerilerimiz oldu.  Bu süreçlerin ardından projeler çizildi. Bugün çok sevinçliyiz. TOKİ sözü şimdi gerçek oluyor.  Verdiğimiz sözü tutmak bir yana Erbaalıların en çok merak ettiği ve ilgilendiği konuda resmi kayıt noktasına gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

ÖN BAŞVURU YAPTIRANLARIN RESMİ KAYIT YAPTIRMASI GEREKİYOR

123 adet 2+1, 166 adet 3+1 konut yapılacak.  2+1 konutlarımız 75 metrekare 3+1 konutlar ise 110 metrekare olacak. Vatandaşlarımızın talep durumlarına göre şuanda 10 olan blok sayı 12’ye çıkabilecek. Bizim TOKİ için daha önce aldığımız ön başvuru kayıtları Erbaa’da TOKİ’ye olan talebin araştırmasının yapılması ve TOKİ’ye bildirilmesi için olduğundan ön kayıt yapan vatandaşlarımızın da resmi kayıt yaptırmaları gerekiyor.

TOKİ İKİNCİ ETAP İÇİN ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Aldığımız ön kayıtlardan elde ettiğimiz bilgiler ışığında çalışmalar yaptık. Bu başvurularda vatandaşlarımız TOKİ’nin Küçük Sanayi Sitesinin güneyine bir noktaya yapılmasını istiyordu. Küçük Sanayi Sitesinin güneyine TOKİ konutlarının ikincisinin yapılması için çalışmalarımız şuanda devam ediyor. Vatandaşlarımızın ikinci tercihi olan şuan ki yerle ilgili bütün çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonrası kayıt ve inşa süreci.

ÖNCELİK ERBAALININ

Tabi bu noktada kimlerin başvuru yapabileceği, ne kadar peşinat yatırılacağı, konutların fiyatlarının ne kadar olduğu, konusunda ayrıntıları başvuru yaparken vatandaşlarımız görevlilerimizden öğrenebilecekler. Şartlarımızdan bir tanesi de öncelikli olarak bu projeden Erbaalı vatandaşlarımızın faydalandırmak. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız gelir durumlarına göre 180 aydan 240 aya kadar uzayan vadelerle ev sahibi olabilecek.” diye konuştu.

Kaynak : http://erbaa.bel.tr/icerik/38/698/erbaanin-toki-hayali-artik-gercek.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir