Erbaa Belediye Başkanı Serbest Bırakıldı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ve Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Uzun ile iki belediye çalışanı serbest bırakıldı.Tokat Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma doğrultusunda gözaltına alınan Yıldırım ve Uzun ile iki belediye çalışanı, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla salıverildi.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha sonra basın toplantısı düzenleyerek konuyla ilgili beyanatta bulunacaklarını bildirdi.

Her zaman milletin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetinde olduklarını belirten Yıldırım, “Bizi bu yoldan ayıracak güç önce Allah, sonra millettir. Beni iyi tanıyan, basın camiasıdır. İlerleyen günlerde gerekli açıklamaları yapacağız. Bizi şikayet edenin ismi belli. Bununla ilgili suç duyurumuz vardı. Şu anda mahkemelik olduğumuz kişinin 155’e yaptığı ihbar dikkate alınarak, bize gözaltı işlemi yapıldı.” diye konuştu.

Dün sabah saatlerinde evinde ve Erbaa Belediye binasında yapılan aramanın ardından Hüseyin Yıldırım, Yardımcısı Bülent Uzun, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Sinan Kökçü ve 3 belediye çalışanıyla birlikte gözaltına alınmıştı.. Tokat Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeleri alınan Başkan Hüseyin Yıldırım, Bülent Uzun, Muhammet Sinan Kökçü savcılık tarafından serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Başkan Yıldırım’ın Erbaa’ya gelerek Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbetlerinin son gününde nöbete katılarak  konuşma gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir