Erbaa’da Korkutan Yangın

Erbaa Aşağıçandır Köyü’nde çıkan yangında 2 ev ile 4 samanlık hasar gördü.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Aşağıçandır köyünde Halil Koyuncu, Halil ve Sadettin Yalçın, Halil Demir ve Yaşar Yılmaz’ın evlerinin bahçesindeki samanlıkların yandığını gören vatandaşlar, itfaiyeye haber verdi.

Olay yerine gelen Erbaa ve Taşova belediyeleri itfaiye ekipleri ile Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri yangına müdahale etti. Yangın, yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu söndürüldü.

Yangında birer traktör ve ev ile 4 samanlık kullanılamaz hale geldi, 2 büyükbaş hayvan ile 30 kovan arı telef oldu.

Aşağıçandır Köyü Muhtarı Necdet İşsever yaptığı açıklamada, yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini belirterek, “Köyde herkes araziden yani gelmişti. Yangın olduğunu duyunca hep beraber buraya geldik ki buralar felaket bir şekilde yanıyor. Kurtarabileceklerimizi kurtardık, bir tane traktörü kurtaramadık. Kamil Demir’in 2 tane büyükbaş hayvanı telef oldu. Bazı otomobilleri kurtardık ama Osman Aykan amcamıza ait 30 kovan arı telef oldu.” dedi.

Yangının nasıl çıktığını henüz bilmediklerini ifade eden Yukarı Çandır Köyü Muhtarı Necdet İşsever, “Bir ahır yandı Kamil Demir’e ait bir hayvan telef oldu. Halil Yalçın amcamızın traktörü yandı. Osman Aykan komşumuzun 30 petek arısı telef oldu. Şurada traktör yandı diyen hiç yok. Hayvanlarla arılar yandı. Can olduğu için biz de onlar gibi telef olduk yani. Cana gelmesin mala gelsin deriz hepimiz üzüldük” dedi.

Jandarma, soğutma çalışmalarının devam ettiği yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için çalışma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir