En İyi Hizmet Eden Derneğe “Tokat Şeref Belgesi” Verilecek

Muratkaya Köyü’nde yol ve kütüphane açılışına katılan Vali Cevdet Can, köyüne en iyi hizmet eden derneğe “Tokat Şeref Belgesi” verileceğini söyledi.

Vali Cevdet Can, Reşadiye’nin Muratkaya Köyü’nü ziyaret etti. Yapımı tamamlanan parke yolun ve Muratkaya Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından yaptırılan kütüphanenin açılışını gerçekleştiren Vali Can, köylülerle sohbet edip isteklerini ve sorunlarını dinledi.

Muratkayalılar Vali Cevdet Can’ı köyün girişinde coşkulu bir şekilde karşıladılar. Kesilen kurbanın ardından yapımı tamamlanan parke yolun açılışı gerçekleştirildi.

Parke yol açılışının ardından Muratkaya Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından yaptırılan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Açılışlara Vali Cevdet Can ve eşi Naime Can Hanımefendinin yanı sıra Reşadiye Kaymakamı Turgay Gülenç, Belediye Başkanı Cemil Kılınç, Prof. Dr. Coşkun Çakır, diğer davetliler ve köy halkı katıldı.

Yol ve kütüphane açılışının ardından köy halkıyla kahvaltıda bir araya gelen Vali Cevdet Can, köylülerin isteklerini ve sorunlarını dinledi. “Bizim çalıştığımız yerler bizim memleketimizdir” sözleriyle konuşmasına başlayan Vali Can, kendisini memleketine gelmiş gibi hissettiğini söyledi.

Şehirlerde ne varsa köylerde de artık o imkanların olacağını belirten Vali Can, hiçbir köyün yol ve su problemi kalmayacağını kilit parke ve park yapımının da hızla devam ettiğini söyledi. Köylerin çöplerinin de Belediyeler tarafından toplanacağını dile getiren Vali Can, bu hizmetlerin ardından köylerin üretimine katkı sağlamak, tarım ve hayvancılığı geliştirmek için projeler üretilerek göçen nüfusun tekrar köye dönmesinin sağlayacaklarını ifade etti.

Muratkaya’nın örnek köy olarak gösterilebileceğini de söyleyen Vali Can, bu toprakların kısa süre içinde Türkiye’de en fazla adından söz ettiren topraklar olacağını ifade etti.

Vali Can, konuşmasını yine dualarla sonlandırdı:

Allah hepinizin yüzünü güldürsün.

Duvarınızdan taş, gözünüzden yaş düşmesin.

Yapılan konuşmaların ardından kaval üstadı Halis Gündoğdu tarafından kaval dinletisi sunuldu, Vali Cevdet Can başta olmak üzere köyün gelişimine katkı sağlayanlara Muratkaya Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından plaketler verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir