Emekli oldu, kahvehane köşeleri yerine seracılığı seçti

Emekli oldu, kahvehane bucakları yanına seracılığı seçti

TOKAT – Tokat’ta emekli olduktan sonra meskeninin bahçesinde sera kuran Bülent İçmez, kahvehane nedir bilmediğini tabir ederek, “Hayatım boyunca kahvede oturmadım, tabiat ile ilgileniyorum” dedi.

Kemer Mahallesinde yaşayan evli ve 2 yavru pederi Bülent İçmez (64), emekli olduktan sonra bahçesine sera yaptı. 25 metre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki serasında domates, biber, salatalık, maydanoz, marul üzere zerzevatları organik olarak yetiştirmeye başlayan İçmez, vaktin büyük bir kısmını serada geçiriyor. Yaklaşık 15 yıldır konutu ve ailesinin yanı sıra komşularının fiyatsız olarak zerzevat gereksinimini karşılayan İçmez, başkaca bahçesinde üzüm bağının yanı sıra çiçeklerle de yakından ilgileniyor. Kahvehane bucaklarında devir geçirmek mekanına tabiat ile iç içe olmayı tercih ederek üretim yapmayı tercih ettiğini belirten İçmez, “Emekli olduktan sonra hobi olarak uğraşmak için sera yaptım. Yaklaşık 15 yıldır bu sera ile uğraşıyorum. Kahvehane nedir bilmem, hayatım boyunca kahvede oturmadım. Yalnızca uğraşı, vaktin kıymetlendirmek için sera yaptım. Yavrularım, kardeşlerim, torunlarım pazar konumuna gitmez seraya gelir. Burada canlarının istediği kadar meskenlerinin zerzevat muhtaçlıklarını karşılarlar. Emeklilere de tavsiye ederim, boşta kahvelerde oturacaklarına en azında bu türlü kendilerine bir meşgale bulsunlar. Yetiştirdikleri fideleri, çiçekleri, ağaçları mekanları yoksa tabiata diksinler” dedi.

Tabiat ile yakından ilgilendiğini, binin üzerinde fidan diktiğini tabir eden İçmez, seranın yanı sıra üzüm bağı, 100-150’ye yakın gül ağacı ve çiçekleri olduğunu kelamlarına ekledi.

Kök: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir