Başkan Hüseyin Yıldırım’dan Çiftçilere bir müjde daha

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım Erbaa’ya 60.000 dönümlük kapalı sulama sistemi kurulması için Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkadı ile görüştü.

Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer ile birlikte DSİ Genel Müdürü Akif Özkadı’yı ziyaret eden Başkan Yıldırım Erbaa’da çiftçilerin kullandığı sulama kanallarının kapalı sulama sistemine dönüştürülmesi için çalışma başlattı.  60.000 dönümlük arazide kapalı sulama sistemi kurulması için yapılacak çalışmanın %10”luk kısmı Erbaa Belediyesinin ortaklığıyla yapılacak.

Projenin tamamlanmasıyla Erbaa’da bulunan sulama kanallarının üzeri kapatılarak enerji tasarrufu sağlanmesı hedefleniyor. Ayrıca çiftçilerin yaz aylarında yaşadıkları kanallardan yeterli su gelmeme sıkıntısının da kapalı sulama sistemiyle çözülmesi hedefleniyor.

DSİ VE ERBAA BELEDİYESİ ORTAKLAŞA YAPACAK

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım yaptığı açıklamada “Çiftçilerimiz elektrik borçları sebebiyle sulama sıkıntısı yaşıyorlardı. Bu sorunu biliyorsunuz, söz verdiğimiz gibi 4 ay önce çözdük, şimdi Devlet Su İşleri Genel Müdürümüz Akif Özkadı ile görüşerek bu noktada sulama kanallarının kapalı sulama sistemine geçmesiyle ilgili girişimler yaptık. DSİ Erbaa’da 60.000 dönümlük alana kapalı sulama sistemi yapacak. Erbaa Belediyesi de bu işin %10’luk bir kısmına destek vererek ortaklaşa olarak  çiftçimizin bu sıkıntısını da çözmüş olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir